ورق استیل ورقی از مقاطع فلزی است که از فلز خالص استیل با ترکیب سایر عنصر ها ساخته می شود.
ورق استیل یا استنلس استیل یا فولاد زنگ نزن در آلیاژها و کاربردهای متعددی تولید و عرضه می شوند.
یکی از رایج ترین و ارزان ترین انواع ورق استیل ورق استیل بگیر یا 430 می باشد که در دو نوع مات و براق در بازار موجود است.
معمولا ورق های بگیر 430 بدون روکش بوده و در حالت براق به درخواست مشتری با احتساب هزینه ای اندک روکش می شوند.
ورق های استنلس استیل 430 جذب آهنربا می شوند و به مرور زمان حتی زنگ زدگی هم در آنها ایجاد می شود.
معمولا ورق های استیل 430 در موارد پایه ای که نیاز به مقاومت در برابر رطوبت یا اسید وجود نداشته باشد ، کاربرد دارد.
ورق های بگیر یا 430 همیشه جزو ارزان ترین ورق های استیل بوده و تفاوت قیمت چندانی با آهن گالوانیزه ندارند.

430begir

 

ورق استیل 316 دومین استیل رایج از خانواده فولاد های ضد زنگ است.خواص مکانیکی و فیزیکی آن همانند فولاد 304 است و از مواد مشابهی تشکیل شده است.
تفاوت اصلی میان این دو این است که ورق استیل ضد زنگ 316 حاوی 2 تا 3 درصد عنصر مولیبدن است که سبب افزایش و بهبود خواص مکانیکی و استحکام در دمای بالا می شود و همچنین مقاومت به خوردگی آن را نسبت به استیل 304 افزایش می دهد.

 

estilcaspianmetal

 

 

ورق استیل ۳۰۴ یک نوع ورق فولادی ضد زنگ است که تقریبا از استیل خالص ساخته می شود و می تواند با درصد بسیار پایینی از کربن با کمک برخی آلیاژهای دیگر کاربردهای متعددی داشته باشد. این نمونه ورق های استیل به طور کلی در یک گروه دسته بندی می شوند که به ورق استیل نگیر براق و مات شهرت دارند، یعنی ورق های استیلی که به سمت آهنربا کشیده نمی شوند که در این دسته بندی، ورق های استیل نگیر براق کارایی بیشتری دارند و از قیمت بالاتری برخوردار می باشند. البته نکته مهمی که در فروش ورق استیل ۳۰۴ وجود دارد اینکه تمام ورق های استیل در گروه های مختلف همگی به صورت وارداتی هستند و تنها از طریق دفاتر وارد کننده عرضه می شوند.

ورق استیل


ورق استیل یا فولاد ضد زنگ (استنلس استیل) ورقی از مقاطع فلزی می باشد که از ترکیب فلز خالص استیل با سایر عنصر ها تولید می شود و خاصیت فلزی قابل توجهی دارد.ورق استیل با مقدار عناصر آلیاژی زیاد توانایی مقاومت به خوردگی در دما بالا و اتمسفر خورنده را دارند. ورق استیل غالبا به دو شکل رولی و ورقه ای در دسترس می باشند، از ویژگی ورق استیل می توان به براقی، سطح صاف و صیقلی، زیبایی، عدم زنگ زدگی یا خوردگی آن ها با گذشت زمان اشاره کرد.

استنلس استیل

بازرگانی انواع فلزات از قبیل انواع ورق ، ورق های گالوانیزه و روغنی و رنگی و استنل استیل و آهن آلات ساختمانی و انواع فلزات رنگی