ورق استیل ۳۰۴ یک نوع ورق فولادی ضد زنگ است که تقریبا از استیل خالص ساخته می شود و می تواند با درصد بسیار پایینی از کربن با کمک برخی آلیاژهای دیگر کاربردهای متعددی داشته باشد. این نمونه ورق های استیل به طور کلی در یک گروه دسته بندی می شوند که به ورق استیل نگیر براق و مات شهرت دارند، یعنی ورق های استیلی که به سمت آهنربا کشیده نمی شوند که در این دسته بندی، ورق های استیل نگیر براق کارایی بیشتری دارند و از قیمت بالاتری برخوردار می باشند. البته نکته مهمی که در فروش ورق استیل ۳۰۴ وجود دارد اینکه تمام ورق های استیل در گروه های مختلف همگی به صورت وارداتی هستند و تنها از طریق دفاتر وارد کننده عرضه می شوند.

 

ورق استیل ۳۰۴

قبل از اینکه در مورد ورق استیل 304 اطلاعات بیشتری را به دست آورید، بهتر است بدانید که ورق های استیل در آلیاژهای مختلف تا به حال در کشور ایران تولید نشده است و همیشه به اندازه نیاز از کشورهایی مانند ژاپن، آلمان و آمریکا به صورت وارداتی مورد استفاده قرار گرفته اند. البته امروزه دیده می شود که بیشتر ورق های استیل موجود در بازارهای ایران متعلق به کشورهای چین، تایوان و کشورهای دیگری نظیر آفریقای جنوبی می باشد، از طرفی این محصولات فلزی عمدتا در ابعاد ورق استیل 2*1 متر و اندازه های دیگری مانند:

- ورق استیل 1/25* 2/50 متر
- ورق استیل 1/22* 2/44 متر
- ورق استیل 3* 1/5 متر
- ورق استیل 6* 1/5 متر
- ورق استیل 6*2 متر

تولید و به فروش می رسند.

 

 ورق استیل ۳۰۴ چیست؟

معرفی ورق استیل ۳۰۴

خوب است بدانید آلیاژی که بر پایه آهن ساخته می شود و درصد پایینی از آن را کربن تشکیل می دهد استیل یا همان فولاد نامگذاری می شود که بسته به درصد عناصر موجود در ساختار آن به طور حتم خاصیت فیزیکی و حالت پذیری ورق استیل تغییر خواهد کرد. البته هر چقدر که میزان کربن به کار رفته در فولاد زیاد باشد بدون شک از سختی و مقاومت بیشتری برخوردار خواهد بود اما از انعطاف پذیری آن کم می شود، که در این میان ورق استیل ۳۰۴ با داشتن 18 درصد کروم و 8 درصد نیکل دارای سطح براقی است که به دلیل عدم زنگ زدگی و داشتن یک سطح صیقلی و هموار می تواند به دور از هر گونه خوردگی و اکسید شدنی در هوا کاربردهای مختلفی داشته باشد.


 ورق استیل ۳۰۴ چیست؟

 

بهترین ورق استیل

رایج ترین ورق های استیلی که در بازار با فروش زیادی رو به رو شده است فولادهای سری 300 می باشند که در نمونه های مختلفی مانند:

 ورق استیل ۳۰۴

 ورق استیل ۳۰۳

 ورق استیل ۳۰۵

 ورق استیل ۳۱۶

 ورق استیل ۳۲۱

 ورق استیل ۳۴۷

دسته بندی می شوند که در میان آن ها می توان گفت ورق استیل ۳۰۴ پرکاربردترین به شمار می آید. البته استیل های دیگری در این دسته بندی که دارای 18 درصد کروم و مقدار قابل مشخصی نیکل به اندازه 8 درصد باشند جزء ورق استیل های مهم و پرکاربرد نامیده شده و با نام استیل 18_8 در بازارهای فروش عرضه می شوند.

 ورق استیل ۳۰۴ چیست؟

ویژگی های ورق استیل 304

همانطور که در مقدمه این متن به آن اشاره شد در ویژگی های ورق استیل 304  که به ورق های استیل 8_18 شهرت دارند بخش عمده ای از ترکیبات آن ها را کروم و نیکل تشکیل می دهند و تنها 0/08 درصد از آن را کربن دربرگرفته است به همین دلیل هیچ گاه ورق های استیل ۳۰۴ خاصیت آهنربایی نخواهند داشت و نمی توانند با وجود عنصر کروم در ترکیبات خود خاصیت مغناطیسی داشت باشند. پس به دلیل اینکه جذب آهنربا نخواهند شد در بازارهای فروش از ورق استیل 304 بیشتر با نام ورق نگیر براق یاد می کنند.

 

What is 304 steel sheet4

انواع ورق استیل 304

یکی از پرکاربردترین ورق های استیلی که در بازار مورد معاملات قرار می گیرد ورق های استیل ۳۰۴ است که در نمونه های مختلفی اعم از ورق استیل بگیر براق، ورق استیل نگیر براق، ورق استیل نگیر خش دار، ورق استیل نگیر مات، ورق روغنی، ورق رنگی به صورت روکش دار و یا ورق استیل بدون روکش موجود هستند. بیشترین کاربردی که امروزه از ورق های استیل ۳۰۴ انجام می گیرد استفاده از آن ها در صنایع مواد غذایی خصوصا در صنعت تولید شیر می باشد؛ زیرا این محصول تحت هیچ شرایط مغناطیسی خواص شیمیایی خود را از دست نمی دهد و در تماس با محصولاتی مانند شیر که زیاد در معرض فاسد شدن قرار دارد هیچ نوع واکنش شیمیایی انجام نمی دهد پس استفاده از این نوع ورق برای سلامتی افراد و کیفیت ماده غذایی هیچ نوع ضرری نخواهد داشت.

شرکت کاسپین متال از سال 1345 با بيش از نيم قرن تجربه در زمینه ورق استیل 304، استیل نگیر براق، استیل بگیر براق، ورق رنگی، ورق روغنی با هدف خدمت به تولید کنندگان و صاحبان صنایع تاسیس گردیده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.